Świnoujście. Puchar Polski w taekwondo olimpijskim

taekwondo olimpijskie logoŚwinoujście. Puchar Polski w taekwondo olimpijskim.

Kickboxing. W ten weekend 16-19 maja w Budapeszcie odbędzie się kolejny 25 Puchar Świata w Kickboxingu. Nie zabraknie tam reprezentanta Świnoujścia. Zawodnik ULKSW Pomorze Świnoujście Mateusz Niżejewski wystartuje tam w kategorii do 69 kg.

Więcej szczegółów na stronie Węgierskiego Związku KB:

W Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 10-12 maja odbyła XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych – Świętokrzyskie 2019, która jest jednocześnie Mistrzostwami Polski juniorów młodszych.

Świnoujście. Puchar Polski w taekwondo olimpijskim.
Reprezentacja ULKSW Pomorze Świnoujście w taekwondo olimpijskim w czteroosobowym składzie zdobyła 5 medali, co dało nam 38 punktów w systemie sportu młodzieżowego.

Najlepiej wypadł Łukasz Łukawski, który zdobył dwa medale; pierwszy- złoty w konkurencjach sprawnościowych, a drugi – brązowy w walce sportowej. W konkurencji walki sportowej srebro zdobył Olivier Amani, a brązowe medale Kajetan Rupar oraz Wiktoria Partyka.

Świnoujście. Puchar Polski w taekwondo olimpijskimMateusz Niżejewski obronił tytuł Mistrza Polski !!!

W Kartuzach 15-17 marca odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Kick Light. Udział w tych zawodach wzięło ponad 250 zawodników z całej Polski.

Wśród nich wystartowała ekipa  ULKSW Pomorze Świnoujście w siedmioosobowym składzie. Najlepiej wypadł Mateusz Niżejewski, który bronił tytułu z ubiegłego roku.

Mateusz stoczył w sumie  4 pojedynki , każdy oczywiście wygrany, choć nie wszystko przyszło łatwo.  Spośród pozostałych naszych zawodników tylko Cecylii Somskiej udało się wywalczyć brązowy medal.

Na miejscach 5-8 uplasowały się juniorki : Gabriela Zienko, Roksana Staniszewska i Victoria Trzybińska, która nie ukończyła walki z powodu odnowionej kontuzji.

Wojciech Zalewski przegrał pierwszą walką, a Dominik Ciach, który zadebiutował w seniorach, pierwszą walkę wygrał, a później  uległ doświadczonemu zawodnikowi  ze Starachowic.

W najbliższy weekend w Węgrowie Mistrzostwa Polski Kadetów Starszych, do których przygotowuje się trójka naszych zawodników. Trzymajcie kciuki !!!