Site icon Tu Świnoujście

Świnoujście. „BEZPIECZNE Z@KUPY W SIECI”

Świnoujście. „BEZPIECZNE Z@KUPY W SIECI”

Policja_ZachodniopomorskaaŚwinoujście. „BEZPIECZNE Z@KUPY W SIECI”.

Wczoraj w Świnoujściu miała miejsce inauguracja warsztatów edukacyjno- profilaktycznych pt. „Bezpieczne z@kupy w sieci”.

Powyższe przedsięwzięcie prowadzone przez specjalistów z portalu aukcyjnego „Allegro.pl” we współpracy z Wydziałem Prewencji KWP w Szczecinie, ma na celu zwrócić uwagę młodych osób na niebezpieczeństwa związane z bezgotówkowymi zakupami internetowymi.

Świnoujście. „BEZPIECZNE Z@KUPY W SIECI”
SONY DSC

Działania pod nazwą „Bezpieczne z@kupy w sieci” realizowane są od września 2018 roku. Przedsięwzięcie otrzymało honorowy patronat Komendanta Głównego Policji.

Na chwilę obecną portal „Allegro.pl” prowadzi szkolenia, w których uczestniczą policjanci zajmujący się szeroko rozumianą profilaktyką zagrożeń z KWP w Rzeszowie, Kielcach, Poznaniu i Gdańsku.

Z kolei dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, w szczególności uczniów klas pierwszych i drugich liceów ogólnokształcących oraz techników, organizowane są warsztaty merytoryczno-poznawcze dotyczące zagadnienia bezpiecznych zakupów w sieci.

Świnoujście. „BEZPIECZNE Z@KUPY W SIECI”

W Świnoujściu oprócz funkcjonariuszy Policji z KMP w Świnoujściu oraz komend powiatowych z Gryfic i Kamienia Pomorskiego pojawili się przedstawiciele Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej oraz Prokuratury.

Prowadzący spotkanie Pan Jakub Pepłoński z portalu „Allegro.pl” przedstawiał zagadnienia związane z oszustwami, jakie najczęściej dokonywane są za pomocą fikcyjnych kont aukcyjnych oraz zwracał uwagę na szczegóły związane z wykrywaniem osób trudniących się oszustwami internetowymi.

W części warsztatowej spotkania, w którym udział wzięli uczniowie szkół średnich m.in. Liceum Logos oraz LO im. Mieszka I ze Świnoujścia, młodzież otrzymała wskazówki jak bezpiecznie dokonywać zakupów w sklepach internetowych oraz jak wybierać witryny, które gwarantują wysoki standard kupna i sprzedaży.

Pojawiły się przykłady fałszywych akcji prowadzonych przez internautów przy pomocy azjatyckich platform sprzedażowych oraz wykradania danych przez wymyślne operacje komputerowe, w których osoba dokonująca zakupów staje się jednocześnie ofiarą jak i sprawcą.

W kolejnych dniach warsztaty i spotkania odbędą się w Koszalinie, Stargardzie i Szczecinie. Kontynuacja przedsięwzięcia zaplanowana jest na wrzesień br.

sierż. Konrad Szelest

http://www.zachodniopomorska.policja.gov.pl/

Exit mobile version