Site icon Tu Świnoujście

Świnoujście. Czy uda się rozpuścić Polski Cukier

MKS Flota

logo Flota małyŚwinoujście. Czy uda się rozpuścić Polski Cukier?

W najbliższą środę (dla niektórych nawet już jutro) VI runda Pucharu Polski ZZPN. Jeszcze nieformalnie (oficjalnie takie nazewnictwo będzie od następnej rundy) jest to 1/8 finału.

Flota przystąpiła do rozgrywek od II rundy, czyli będzie dla niej to już piąty mecz w tych rozgrywkach. Ewentualnych przeszkód zostało więc już tylko 4, można by powiedzieć, że jest z górki, ale przeciwnicy są już bardzo silni i coraz trudniej jest się przebić.

Po Bizonie Cerkwica, Jantarze Dziwnów, Iskrze Banie i Stali Szczecin czas przyszedł na ZKS Polski Cukier Kluczevia Stargard.

Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą środę 03 kwietnia, o godzinie 17:00 na stadionie w Świnoujściu.

Skoro w Świnoujściu, to znaczy że ten przeciwnik w odróżnieniu od poprzednich jest wyżej sklasyfikowany.

Istotnie od 2010 roku występuje w IV lidze. W sezonie 2015/16 Kluczevia zajęła drugą pozycję, ze stratą do Leśnika Manowo 4 pkt. Poza tym 4 razy zajmowała siódmą pozycję, aktualnie po 21 kolejkach zajmuje 5. pozycję, mając zdobyte 39 punktów i różnicę bramek 45-32.

W ostatnim meczu remis u siebie z Olimpem Gościno 2-2 po bramkach Michała Magnuskiego i Tomasza Królaka. W Pucharze Polski Kluczevia – podobnie jak Flota – grała dotąd wyłącznie na wyjazdach, wygrywając 4-1 ze Spartą Gryfice i 2-0 z Piastem Karsko.

Mieliśmy już okazję spotkać się z drużyną Kluczevii w IV lidze w sezonie 2006/07. W Kluczewie był remis 0-0, w Świnoujściu wygrała Flota 4-0.

Jak będzie w środę? Na pewno ciężko, to solidny zespół z górnej części tabeli IV ligi, choć bez realnych szans na awans do wyższej klasy, ale może skutecznie walczyć o wicemistrzostwo.

Czy zatem jest szansa dla Floty? Oczywiście, że trzeba walczyć, tym bardziej, że przecież przymierzamy się do gry w IV lidze jeszcze w tym roku, a wówczas tacy przeciwnicy będą już normą. Tylko nie z taką grą jak w sobotę. Teraz trzeba będzie grać tak, jak w sobotę grała Stal.

VI runda kończy I etap rozgrywek, tu jeszcze nie będzie dogrywki; jeśli na wyłonienie zwycięzcy nie starczy 90 minut zespoły przystąpią od razu do wykonywanie rzutów karnych.

Dogrywki pojawią się w II etapie, czyli od następnej rundy, wraz ze zmianą nazewnictwa szczebli (na ćwierćfinały, później półfinały i finał) oraz pojawieniem się w jednym koszu zespołów szczecińskich i koszalińskich. Ale to wszystko dotyczyć nas będzie tylko w przypadku wygrania z Kluczevią.