Site icon Tu Świnoujście

Wygraj rejs i jako pierwszy powitaj Dar Młodzieży [KONKURS]

Wygraj rejs i jako pierwszy powitaj Dar Młodzieży

Gospodarka Morska logoWygraj rejs i jako pierwszy powitaj Dar Młodzieży [KONKURS].

Ponad 10 miesięcy na morzu, 23 odwiedzone porty i przepłynięte 33 tys. mil morskich w rejsie dookoła świata z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dar Młodzieży, najsłynniejszy polski żaglowiec, w czwartek wraca do domu.

Z tej okazji mamy zaproszenia na wyjątkowy rejs. Wyruszamy ze Skweru Kościuszki katamaranem Rubin, by w okolicach Helu jako pierwsi powitać fregatę i towarzyszyć jej aż do Gdyni. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

Do wygrania w konkursie są trzy podwójne zaproszenia na niezwykły rejs. Co trzeba zrobić, aby zostać zwycięzcą? Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy proste pytania. Decyduje kolejność zgłoszeń.

PYTANIA KONKURSOWE

1. Planowana, flagowa inwestycja związana z rozbudową Portu Gdynia to:

a) budowa Portu Zewnętrznego,

b) budowa Pirsu Wschodniego,

c) budowa Portu Kontenerowego.

2. Dla ilu największych polskich żaglowców Port Gdynia jest portem macierzystym?

a) 2

b) 7

c) 5

3. Ile terminali kontenerowych działa na terenie Portu Gdynia?

a) 1

b) 4

c) 2

Prawidłowe odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: redakcja@gospodarkamorska.pl. W temacie mejla koniecznie trzeba napisać: KONKURS, a w treści podać imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy.

Na zgłoszenia czekamy do środy, 27 marca, do godziny 14:00.

SZCZEGÓŁY REJSU

Data wypłynięcia: 28.03.2019 r., godz. 8:30, Skwer Kościuszki w Gdyni, katamaran Rubin

Miejsce zbiórki: Skwer Kościuszki, godz. 8:15

Rejs w okolice Helu, powitanie Daru Młodzieży, powrót na Skwer Kościuszki, gdzie o godz. 11:00 odbędzie się oficjalne powitanie żaglowca w Gdyni.

Powodzenia!

REJS NIEPODLEGŁOSĆI

Rejs Niepodległości, organizowany w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, rozpoczął się 20 maja 2018 r. w Gdyni. Dar Młodzieży podczas podróży dookoła świata odwiedził ponad 20 portów w 18 państwach.

W wyprawie w czasie całego rejsu na zmiany udział wzięło ponad 530 studentów i uczniów szkół morskich oraz 400 laureatów konkursu związanego z rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

To drugi rejs Daru Młodzieży dookoła świata. Pierwszy odbył się w latach 1987/1988.

Organizatorami Rejsu Niepodległości są Akademia Morska w Gdyni, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu”.

Dar Młodzieży ma 108,815 m długości, 14 m szerokości oraz 6,87 m zanurzenia. Powierzchnia ożaglowania podstawowego to 3 015 m kw.

Na pokład jednostka zabiera 130 + 6 praktykantów, a stała załoga to 32 osoby. Uroczyste podniesienie bandery na żaglowcu odbyło się 4 lipca 1982 r. przy Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni.

fot. GospodarkaMorska.pl

Źródło: https://www.gospodarkamorska.pl/

Zobacz także:

Exit mobile version