Świnoujście. Powtórzyć pierwszą połowę

logo Flota mały

Świnoujście. Powtórzyć pierwszą połowę. Przed nami druga kolejka rundy wiosennej i drugi kolejny mecz Floty w Świnoujściu.

Tym razem przyjedzie do nas Mierzynianka Mierzyn. Spotkanie rozegrane zostanie na głównej płycie, przy Matejki 22, w sobotę o godzinie 15:00.

Na razie na rundę wiosenną narzekać nie możemy, przynajmniej w sensie wynikowym. Z wszystkich potyczek o stawkę wychodzimy zwycięsko, zarówno o Puchar Polski jak i w arcyważnym meczu ligowym.

I oby tak było do końca. Na pewno chcielibyśmy, aby nasz zespół zawsze grał tak, jak w pierwszej połowie meczu z Iskrą Golczewo. Jest to możliwe, bo nie spodziewamy się przeciwników mocniejszych, a u nas grać będą przecież ci sami zawodnicy.

A skład będzie nawet jeszcze mocniejszy, bowiem nasz klub pozyskał nowego bramkarza. Jest nim 28-letni Wojciech Zimecki, wychowanek Energetyka Gryfino, ostatnio grający w Bergen na Rugii, trener bramkarzy w FASE Szczecin.

Sobotni przeciwnik nie jest w tabeli tak wysoko jak poprzedni. Znajduje się w jej dolnej części, na 11. pozycji, ale spadek mu raczej nie grozi. Był jednak dla nas zawsze niewygodny. Nawet w przeszłości (sezon 2006/07, IV liga), choć rewanż wygraliśmy 9-0, to jednak w pierwszym spotkaniu było 2-1 dla mierzynian.

W kontaktach Morskiego Klubu Sportowego będzie to czwarte spotkanie. W dorobku dwie wygrane i remis. Te wygrane w niewysokich rozmiarach (2-1 u nas w poprzednim sezonie i 3-1 jesienią aktualnego w Mierzynie).

W bieżących rozgrywkach wyniki Mierzynianki bez rewelacji, ale punkty ciuła. Z wyjazdów przywiozła do tej pory wygraną w Chojnie oraz remisy w Dębnie, Pyrzycach i Choszcznie.

Na czołowej czwórce punktu dotąd nie zdobyła, bramkę strzeliła jedynie w meczu z Flotą (Aleksander Gliński, a dla Floty Michał Nowak, Damian Staniszewski i Grzegorz Skwara). Oczywiście liczymy na kolejne 3 punkty.

WEEKENDOWY TURNIEJ: FLOTA Świnoujście