Nastaw się na Godzinę Kodowania.
Czy wiecie, że istnieje godzina, która trwa… 10 080 minut, czyli tydzień? Istnieje! To, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, Godzina Kodowania. Wybija w poniedziałek 3 grudnia.
Każda okazja jest dobra, by poprogramować. My to wiemy, a Was zachęcamy do tego, żebyście się o tym przekonali! Jak? Możecie np. wziąć udział w wydarzeniach związanych z nauką programowania.
Nadarza się ku temu świetna sposobność. Tydzień Edukacji Informatycznej (3-9 grudnia 2018 r.) to siedem dni wypełnionych takimi inicjatywami, odbywającymi się na terenie całej Polski.
Nie musisz być informatykiem
Organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej Godzina Kodowania to jedna z największych inicjatyw edukacyjnych na świecie. Jej cel to zachęcenie do poznania programowania i rozpoczęcia jego nauki.
By tego spróbować nie potrzeba przygotowania, czy informatycznego wykształcenia. Chcesz wiedzieć więcej lub wziąć udział w wydarzeniach – przeczytaj.
Wstąp do naszego Klubu
Jako Ministerstwo Cyfryzacji nie tylko wspieramy, angażujemy się, ale i tworzymy inicjatywy promujące naukę programowania. W październiku w 16 miastach średniej wielkości uruchomiliśmy Kluby Młodego Programisty.
To miejsca, w których dzieci i ich rodzice mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach programowania. Kluby działają w Nysie, Stargardzie, Siedlcach, Ełku, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Żorach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Gnieźnie.
– Tylko w pierwszym miesiącu działania Klubów frekwencja na zajęciach przekroczyła 10 tysięcy osób. Do października 2020 r. w Klubach zorganizujemy prawie 4200 godzin bezpłatnych warsztatów – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Więcej informacji o Klubach i zapisach na zajęcia na www.klubmlodegoprogramisty.pl
Rekordowy #Codeweek2018
Otwarcie Klubów Młodego Programisty to nasz niejedyny programistyczny sukces, który wspólnie odnieśliśmy w tym roku. 5284 wydarzenia, rozpoczynające się częściej niż co cztery minuty – to najkrótsze podsumowanie tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce. Takiego wyniku jeszcze nie było! Od 6 do 21 października kodowały duże miasta i małe miejscowości. Przedszkolaki i studenci informatyki. To wielki sukces i historyczny rekord.
Programujcie!
– To najlepszy wynik w historii CodeWeek w Polsce – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Dzięki programowaniu, nieważne ile mamy lat, możemy zdobyć nowe kompetencje – nie tylko zawodowe, ale i te, które po prostu ułatwią nam życie. Programowanie to nie tylko nauka, ale również sposób na wspólne spędzanie czasu rodziców i dzieci. – dodaje.
Zachęcam do zaglądania na stronę www.koduj.gov.pl, gdzie znajdują się informacje o planowanych konkursach, projektach, scenariusze lekcji, a także propozycje aktywności programistycznych – materiały dedykowane rodzicom, nauczycielom i dzieciom w różnym wieku.
Wydział Komunikacji
Ministerstwo Cyfryzacji