Site icon Tu Świnoujście

Nastaw się na Godzinę Kodowania

Nastaw się na Godzinę Kodowania

Nastaw się na Godzinę Kodowania.

Czy wiecie, że istnieje godzina, która trwa… 10 080 minut, czyli tydzień? Istnieje! To, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, Godzina Kodowania. Wybija w poniedziałek 3 grudnia.

Każda okazja jest dobra, by poprogramować. My to wiemy, a Was zachęcamy do tego, żebyście się o tym przekonali! Jak? Możecie np. wziąć udział w wydarzeniach związanych z nauką programowania.

Nadarza się ku temu świetna sposobność. Tydzień Edukacji Informatycznej (3-9 grudnia 2018 r.) to siedem dni wypełnionych takimi inicjatywami, odbywającymi się na terenie całej Polski.

Nie musisz być informatykiem

Organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej Godzina Kodowania to jedna z największych inicjatyw edukacyjnych na świecie. Jej cel to zachęcenie do poznania programowania i rozpoczęcia jego nauki.

By tego spróbować nie potrzeba przygotowania, czy informatycznego wykształcenia. Chcesz wiedzieć więcej lub wziąć udział w wydarzeniach – przeczytaj.

Wstąp do naszego Klubu

Jako Ministerstwo Cyfryzacji nie tylko wspieramy, angażujemy się, ale i tworzymy inicjatywy promujące naukę programowania. W październiku w 16 miastach średniej wielkości uruchomiliśmy Kluby Młodego Programisty.

To miejsca, w których dzieci i ich rodzice mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach programowania. Kluby działają w Nysie, Stargardzie, Siedlcach, Ełku, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Żorach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Gnieźnie.

Tylko w pierwszym miesiącu działania Klubów frekwencja na zajęciach przekroczyła 10 tysięcy osób. Do października 2020 r.  w Klubach zorganizujemy prawie 4200 godzin bezpłatnych warsztatów – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Więcej informacji o Klubach i zapisach na zajęcia na www.klubmlodegoprogramisty.pl

Rekordowy #Codeweek2018

Otwarcie Klubów Młodego Programisty to nasz niejedyny programistyczny sukces, który wspólnie odnieśliśmy w tym roku. 5284 wydarzenia, rozpoczynające się częściej niż co cztery minuty – to najkrótsze podsumowanie tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce. Takiego wyniku jeszcze nie było! Od 6 do 21 października kodowały duże miasta i małe miejscowości. Przedszkolaki i studenci informatyki. To wielki sukces i historyczny rekord.

Programujcie!

To najlepszy wynik w historii CodeWeek w Polsce – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. –  Dzięki programowaniu, nieważne ile mamy lat, możemy zdobyć nowe kompetencje – nie tylko zawodowe, ale i te, które po prostu ułatwią nam życie. Programowanie to nie tylko nauka, ale również sposób na wspólne spędzanie czasu rodziców i dzieci. – dodaje.

Zachęcam do zaglądania na stronę www.koduj.gov.pl, gdzie znajdują się informacje o planowanych konkursach, projektach, scenariusze lekcji, a także propozycje aktywności programistycznych – materiały dedykowane rodzicom, nauczycielom i dzieciom w różnym wieku.

Wydział Komunikacji

Ministerstwo Cyfryzacji

Exit mobile version