Tu Świnoujście

MIKOŁAJKI wraz z krasnoludkami i sierotką Marysią w Operze na Zamku w Szczecinie

MIKOŁAJKI wraz z krasnoludkami i sierotką Marysią w Operze na Zamku w Szczecinie

Opera na Zamku logoMIKOŁAJKI wraz z krasnoludkami i sierotką Marysią w Operze na Zamku w Szczecinie.

W pokoju dziecka nie ma już miejsca na nowe zabawki? A do tego nudzą się szybko i po kilku dniach wędrują w kąt?

Może warto pomyśleć o innym, oryginalnym prezencie, takim, który ucieszy malucha mniejszego i ciut większego i sprawi, że jego głowa będzie pełna emocji i radości, a ten dzień – niezapomniany? O prezencie, który rozwija wyobraźnię, rozbudza wrażliwość, pomysłowość?

MIKOŁAJKI wraz z krasnoludkami i sierotką Marysią w Operze na Zamku w SzczecinieTo Mikołajki w Operze na Zamku dla maluchów. Po słodkich szaleństwach poszalejmy razem z naszymi bajkowymi bohaterami! 6 grudnia, w czwartek o 18.00 zapraszamy na spektakl familijny „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi”. Musical dla dzieci w wieku 5-10 lat.

„Czy to bajka, czy nie bajka? Myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam: krasnoludki są na świecie” – pisała Maria Konopnicka.

Na motywach jej baśni powstał spektakl muzyczny dla najmłodszych, pełen tańca i piosenek. Wraz z tytułową Marysią i krasnoludkami dzieci przeniosą się w świat bajki z morałem, w której triumfuje pracowitość, dobre uczynki i siła przyjaźni. Razem można wiele zdziałać!

Baśń Marii Konopnickiej stała się dla całych generacji polskich dzieci podstawową lekturą będącą źródłem wiedzy o świecie i o wartościach, których należy przestrzegać w życiu, aby być szczęśliwym i docenianym przez innych.

Pierwsi czytelnicy, jeszcze sprzed wybuchu pierwszej wojny światowej w 1914 r., pokolenie dwudziestolecia międzywojennego, dwie generacje okresu Polski Ludowej, wreszcie obecne dzieci wychowują się między innymi na dziejach sierotki Marysi.

MIKOŁAJKI wraz z krasnoludkami i sierotką Marysią w Operze na Zamku w Szczecinie

 

Co więcej, książka stała się na tyle popularna, że doszło do licznych jej adaptacji, z których najszerzej znane były: wersja filmowa z 1961 r. (z udziałem takich aktorów, jak Gustaw Holoubek i Mieczysław Voit) oraz baśń muzyczna z muzyką Ryszarda Sielickiego, wydana w 1973 r. na czarnych płytach.

Z historii ubogiej gęsiareczki dzieci uczyły się i uczą, że w życiu liczy się pomoc drugiej osobie, współczucie dla słabszych, a uczciwość zostanie nagrodzona.

Teraz jej nową wersję – ale z odwiecznym przesłaniem o zwycięstwie dobra nad złem – obejrzymy z muzyką Janusza Stalmierskiego i librettem Henryka Banasiewicza.

Fot. W. Piątek©Opera na Zamku

Magdalena Jagiełło-Kmieciak

Rzecznik Prasowy Opery na Zamku

Exit mobile version