Świnoujście. Pojedynek na piątki. Mecz Odra – Flota w najbliższą sobotę

logo Flota małyŚwinoujście. Pojedynek na piątki. Mecz Odra – Flota w najbliższą sobotę.

Przed nami przedostatnia kolejka rundy jesiennej w klasie okręgowej. Nasz zespół czeka teraz daleki jak na ten szczebel wyjazd do Chojny.

Nie odległość jednak wzbudza największy niepokój, do godzin spędzonych w busie jesteśmy przecież przyzwyczajeni.

Rywal okazał się w poprzednim sezonie bardzo wymagający, a i teraz choć punktuje o wiele słabiej (aktualnie 12. pozycja), wciąż dowodzi, że potrafi zmobilizować się, czego najlepszym dowodem jest ostatni remis w Golczewie.

W poprzednim sezonie pierwszy mecz tych zespołów również był w Chojnie. Rozegrano go w strugach ulewnego deszczu 25 listopada 2017 i była to ostatnia kolejka rundy jesiennej.

W 43 minucie gospodarze strzelili drugiego gola, ale jeszcze w pierwszej połowie Grzegorz Skwara zdobył kontakt z wolnego. Cieszyliśmy się nim jednak tylko przez przerwę, bowiem już w 47 minucie było 3-1.

W 58 Damian Staniszewski zdobył drugiego gola dla Floty, ale ostatnie 2 ciosy zadali gospodarze i wygrali 5-2. Jeszcze dramatyczniejszy był rewanż 16 czerwca br. w Świnoujściu.

Flota prowadziła 1-0, ale w 47 minucie było 1-3. Osiem minut później było jednak 3-3, ale goście znów odskoczyli na 2 bramki i ostatecznie wygrali 5-4.

W tych 2 meczach po 2 bramki dla Floty zdobyli Grzegorz Skwara i Michał Nowak, a po 1 Damian Staniszewski i Dawid Trafalski. Dla Odry: Marcin Borczyński i Paweł Andrzejewski po 3, Eyrk Madera 2 oraz Szymon Waniel i Łukasz Głowacki po 1. Wszyscy strzelcy nadal są zawodnikami swych klubów.

Zatem już wiemy, że wymagana będzie pełna koncentracja i uwaga w obronie. Przeciwnik się nas nie boi, wie że Flocie można strzelać bramki.

Mając jednak świadomość z kim gra, na pewno starał się będzie grać z kontry i tu musimy bardzo uważać, aby nie lać mu wody na młyn. Oczywiście musimy atakować, w końcu to my jesteśmy na pierwszym miejscu, ale w grze defensywnej nie możemy zdać się tylko na obronę i bramkarza, kluczem na pewno będzie środek pola.

Nie dopuszczać przeciwnika do naszego pola karnego, bo że potrafi on wykorzystywać swoje okazje przekonaliśmy się w poprzednim sezonie 10 razy.

Sobotni gospodarz zatem może chwalić się dwiema atrakcyjnymi piątkami, my na szczęście mamy ich cztery, to znaczy 3 kolejne mecze, w których strzelaliśmy po 5 bramek po przerwie plus wcześniejsze 5-0 z Ogniwem Babinek.

W poprzednim sezonie graliśmy bez Stasiaka, Niewiady, Mosiądza, a w rewanżu również bez Staniszewskiego. Nie wiemy jak wzmocniła się Odra, ale dotychczasowe wyniki wskazują, że chyba niezbyt mocno.

W każdym razie, aczkolwiek pomni porażek z poprzedniego sezonu, jedziemy tam w roli faworyta. Rola to oczywiście niewygodna, ale przecież w każdym meczu będziemy już faworytem, żadna to nowość.

Mamy na pewno więcej atutów, trzeba grać swoje, nawet gdyby z początku nie układało się. Oby tylko boisko było w lepszym stanie niż rok temu.

Mecz Odra – Flota w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 na stadionie przy ul. Wojska Polskiego 16 w Chojnie.