Site icon Tu Świnoujście

Świnoujście. W Galerii ms44 Obrazy Utopijne Julii

Świnoujście. W Galerii ms44 Obrazy Utopijne Julii

Świnoujście. W Galerii ms44 Obrazy Utopijne Julii.

13 października o godzinie 18.00 Galeria Sztuki Współczesnej ms44 zaprasza na wystawę malarstwa i obiektów warszawskiej artystki, Julii Curyło.

Artystka uprawia wielkoformatowe malarstwo mieszczące się w nurcie realizmu magicznego i surrealizmu. W swoich niesłychanie barwnych pracach zderza plastikową rzeczywistość pospolitych przedmiotów, zabawek, baloników, dewocjonaliów z miejskimi pejzażami I postaciami z obszaru religii i pop kultury.

Malarstwo Julii Curyło to krytyka współczesnej kultury nastawionej na masowego odbiorcę z jego prostymi potrzebami. Sztuka artystki jest mocna oraz intrygująca, warto więc 13 października (sobota) o godzinie 18.00, odwiedzić Galerię ms44, ulicy Armii Krajowej 13. Wstęp wolny

ESO, nocne niebo widziane oczami Atacamy (teleskopy Alma, Apex), 2017, olej akryl plotno, 180x280cm [fot Adam Gut]

Malarstwo Julii Curyło przepełnione symboliką, hiperrealistyczne i surrealistyczne zarazem, porusza zagadnienia szeroko rozumianej współczesności i nowoczesności.

Curyło interesuje dwuznaczność świata – dziecinność zestawiona z dojrzałością, moralność z rozwiązłością, prawda z fałszem czy piękno z kiczem. Korzenie jej twórczości odnajdziemy głównie w surrealizmie i neo-pop.

Sztuka Julii Curyło nastawiona jest na odbiór intelektualny – wykorzystywana przez artystkę symbolika nie daje się rozszyfrować przy pierwszym zetknięciu z dziełem, zachęca do rozmyślań i odszyfrowania zagadek i ukrytych znaczeń, często pełnych ironii i w ostateczności zachęcających do uśmiechu.

Julia Curyło urodziła się w Warszawie. Studiowała w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie obroniła dyplom w pracowni malarstwa  prof. Leona Tarasewicza i pracowni sztuki w przestrzeni publicznej prof. Mirosława Duchowskiego w 2009 roku. Jest autorką obrazów oraz instalacji prezentowanych w przestrzeni publicznej miasta.

W styczniu 2010 roku wygrała konkurs zorganizowany przez Galerię A19 działającą na stacji metra Marymont w Warszawie. Pokazany tam wielkoformatowy mural „Baranki Boże” przyniósł rozgłos artystce.

W listopadzie tego samego roku Curyło otrzymała Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodę Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy podczas PROMOCJI 2010 w Galerii Sztuki w Legnicy.

W maju 2011 roku została nominowana do prestiżowej nagrody 10. Konkursu im. Gepperta.  W 2012 i 2016  otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. produkcję pneumatycznych rzeźb.

Wystawy indywidualne

Wystawy grupowe

Nagrody

Kolekcje państwowe

Źródło: http://www.swinoujscie.pl/

Exit mobile version