Site icon Tu Świnoujście

Ogólnopolskie Dni Djembe w Muzeum Narodowym w Szczecinie

Ogólnopolskie Dni Djembe w Muzeum Narodowym w Szczecinie

Muzeum-Narodowe-w-Szczecinie logoOgólnopolskie Dni Djembe w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Ideą Ogólnopolskich Dni Djembe, odbywających się już po raz czwarty, jest przybliżenie szerokiej publiczności niezwykłego zjawiska jakim jest BĘBEN DJEMBE i związana z nim kultura.

W całej Polsce w tym dniu rozbrzmiewa muzyka bębnów z Afryki Zachodniej. Zapraszamy na koncert grupy Djembelovers oraz na warsztaty gry na djembe.

Warsztaty skierowane są przede wszystkim do osób, które nie miały wcześniej kontaktu z djembe oraz do tych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym bębnem.

6/10/2018 – program wydarzenia:

UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNY

W trakcie warsztatów uczestnicy poznają podstawy gry na bębnach djembe.

Ilość miejsc jest ograniczona. OBOWIĄZUJĄ WCZEŚNIEJSZE ZAPISY.

Kontakt i zapisy u Pawła Sasima (prowadzącego warsztaty)
www.facebook.com/BebnyDjembeSzczecin
e-mail : uderzwbeben@gmail.com
tel. 508 801 005

Zapraszamy serdecznie!

Uderz w Bęben!

Miejsce wydarzenia:
Muzeum Narodowe w Szczecinie
ul. Wały Chrobrego 3
Sceneria wystawy „W Afrykańskiej wiosce”

Paweł Sasim już od 10 lat z ogromną pasją gra na afrykańskich bębnach (djembe, dunduny).

Rozpoczął naukę w 2008 roku u Piotra Burka, członka Czerwonego Drzewa i Manasrytmu, jednych z pierwszych polskich zespołów grających muzykę bębnów wzorowaną na tradycyjnej afrykańskiej.

W 2009 roku dołączył do grupy Bloco Pomerania, gdzie pod czujnym okiem Rafała Krzanowskiego zaczął zgłębiać tajniki gry na surdo – basowym bębnie wykorzystywanym w ulicznej sambie rodem z Rio de Janeiro.

Jest jednym z założycieli grupy Tocomala, która skupia szczecińskich bębniarzy, zakochanych w zachodnioafrykańskich rytmach.

W 2011 roku rozpaczął naukę u Leszka Wiszniewskiego, jednego z autorytetów w tej dziedzinie w Polsce, z którym od 2012 roku współtworzy zespół Afrique Sogue, łączący muzykę bębnów, tradycyjne pieśni (M’mharry Sylla) oraz taniec afrykański (Szkoła Tańców Etnicznych Justyny Kozłowskiej).

Od początku 2013 roku prowadzi cykliczne warsztaty z gry na bębnach afrykańskich, ciągle kontynuując własną edukację. Uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez takich wirtuozów djembe jak:

Famoudou Konate, Mansa Camio, Babara Bangoura, Petit Adama Diarra, Harouna Dembele, Adama Biloru Dembele, Thomas Guei, Sana Camara, Karamoko Camara, Amadou Bangura, Moussa Coulibaly, Gaspard Conde, Amadou Balde oraz Jakub Pogorzelski, Paul Grocott, Sylwia Walczak, Jakub Lichwa i Robert Tydrych.

Od 2014 roku zasila skład zespołu Sambal – pionierów samby w Polsce. Zaproszony został też do współtworzenia Bloco X – międzynarodowej grupy sambowej, zrzeszającej sambistów z całej Europy.

W 2015 roku zorganizował w Szczecinie wieczór muzyczny „W Kręgu Afrykańskich Rytmów”, który od 2016 roku, dzięki wsparciu przyjaciół przeobraził się w 3-dniowe cykliczne wydarzenie – Festiwal Kultury Afrykańskiej „Africa Trip”.

W lutym 2018 roku odbył muzyczną podróż do Conakry w Gwinei (Afryka Zachodnia) – kolebki i jednej ze światowych stolic muzyki djembe, gdzie udoskonalał swoją grę pod kierunkiem Mouctara Toure – miejscowego mistrza djembe, szefa grupy perkusyjnej Baletu Narodowego Gwinei „Bal African” oraz Mohameda Bangoura pierwszego solisty tejże grupy.

Od kilku miesięcy jest członkiem ogólnopolskiej grupy o tajemniczo brzmiącej nazwie DjembePRO. Powoli szykuje się do kolejnej podróży do Afryki…

Źródło: https://muzeum.szczecin.pl/

Exit mobile version