Site icon Tu Świnoujście

W kolejnych 50 sklepach i punktach usługowych Świnoujścia można robić zakupy bez gotówki!

W kolejnych 50 sklepach i punktach usługowych Świnoujścia

W kolejnych 50 sklepach i punktach usługowych Świnoujścia można robić zakupy bez gotówki!

Dzięki darmowym terminalom mieszkańcy mogą pójść na zakupy zostawiając portfel
w domu

W ciągu ostatnich 6 miesięcy w Świnoujściu zainstalowano 50 nowych terminali w ramach Programu Polska Bezgotówkowa.

W całej Polsce w ramach Programu do przedsiębiorców trafiło już ponad 65,5 tys. terminali. Przedsiębiorcy, którzy przystąpili do Programu Polska Bezgotówkowa reprezentują ponad 350 rodzajów działalności – przede wszystkim sektor usługowo-handlowy.

Docieramy z Programem Polska Bezgotówkowa bardzo szeroko – zarówno do dużych miast jak i terenów wiejskich. To niezwykle istotne z punktu widzenia gospodarki i obywateli.

Płatności bezgotówkowe to kolejne medium cywilizacyjne XXI wieku – dostęp do nich powinien być możliwy wszędzie. Pozwalają obywatelom i przedsiębiorcom bez lęku wchodzić w nowoczesne rozwiązania.

Dzięki czemu w dłuższej perspektywie możemy mówić o szybszym tempie wzrostu gospodarczego poszczególnych regionów, – powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Od września rozszerzamy również Program o urzędy i instytucje sektora publicznego m.in. samorządy i urzędy gminne.

Tak, aby w każdym punkcie przyjmującym płatności można było płacić bezgotówkowo – bez względu na to czy jest to sklep prowadzony przez prywatnego przedsiębiorcę czy też publiczna szkoła, muzeum lub biblioteka – dodaje dr Mieczysław Groszek.

Polacy coraz częściej sięgają po płatności bezgotówkowe. Możliwość płacenia kartą jest dostępna w sklepach, punktach usługowych, a także coraz częściej na straganach, w szkołach, przedszkolach i urzędach państwowych.

Dzięki temu nie trzeba nosić przy sobie gotówki, szukać bankomatu, stać w kolejkach i odliczać pieniędzy.

Polacy szczególnie polubili płatności zbliżeniowe – bo są szybkie, wygodne i bezpieczne. Płacąc kartą możemy kupić więcej – nie jesteśmy ograniczeni gotówką w portfelu, ale też łatwiej jest nam zarządzać naszymi finansami.

Ponadto dzięki terminalom płatniczym przedsiębiorcy nie tracą czasu na przeliczanie gotówki w kasie, wydawanie reszty czy wizyty w banku. W efekcie mogą skupić się na tym, co najważniejsze – czyli na generowaniu przychodów swoich firm.

Przedsiębiorcy dostrzegają, że możliwość płacenia kartą jest dla klientów ważna – chętniej bowiem korzystają ze sklepów i punktów usługowych, w których można się w ten sposób rozliczać.

Posiadając terminal do akceptacji płatności bezgotówkowych przedsiębiorcy mogą zyskać nowych kupujących, powiększyć przychody i popularność firmy.

Program Polska Bezgotówkowa

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za swoje towary i usługi, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych.

Do udziału w Programie uprawnieni są  przedsiębiorcy, którzy posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych.

Przedsiębiorca, który zdecyduje się przyłączyć do Programu, otrzyma wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy.

Detalista może otrzymać maksymalnie 3 terminale. Dla każdego terminala okres dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy osobno, od momentu jego instalacji.

Od 1 września 2018 roku do Programu Polska Bezgotówkowa mogą przystąpić również podmioty sektora publicznego.

Szczegóły znajdą Państwo na stronie: www.polskabezgotowkowa.pl

O Fundacji Polska Bezgotówkowa

Fundacja została powołana w lipcu 2017 r. w związku z porozumieniem zawartym przez Związek Banków Polskich, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Visa oraz Mastercard w celu podejmowania działań w zakresie rozbudowy sieci akceptacji instrumentów płatniczych, upowszechniania i promocji obrotu bezgotówkowego, a także promocji innowacji technologicznych wspierających obrót bezgotówkowy w Polsce.

Joanna Łuka

Exit mobile version