Site icon Tu Świnoujście

Wspólne Brzmienia po raz piąty z Akademią Morską ze Szczecina

Wspólne Brzmienia po raz piąty z Akademią Morską ze Szczecina

Akademia Morska SzczecinWspólne Brzmienia po raz piąty z Akademią Morską ze Szczecina.

Wspólne Brzmienia coraz bliżej, a chórzyści wraz z artystami przygotowują się do tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie w tym roku organizuje piątą już edycję autorskiego projektu Wspólne Brzmienia! Tym razem wyjątkowymi muzycznymi gośćmi będą: zespół Mikromusic, Skubas oraz Smolik.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem”Wspólne Brzmienia: Chór Akademii Morskiej w Szczecinie & Mikromusic – Makrobrzmienia”.

O istocie tego projektu, nowej muzycznej współpracy oraz przygotowaniach do koncertu, opowiedzieli przedstawiciele Chóru oraz Adam Lepka z Mikromusic podczas spotkania w Szczecinie.

Chór liczący blisko 80 osób już po raz piąty otwiera się na współpracę z przedstawicielami innego, niż chóralny, gatunku muzyki.

Po przygodach z jazzem, muzyką latynoamerykańską, kabaretowymi gagami oraz brzmieniami etnicznymi, przyszła pora na współpracę z przedstawicielami nieszablonowej muzyki z pogranicza alternatywy i popu, ale też jazzu, folku, rocka. Istny muzyczny tygiel.

Na scenie Filharmonii Szczecińskiej pojawią się WSPÓLNIE: Mikromusic, Smolik, Skubas oraz kilkudziesięcioosobowy Chór Akademii Morskiej w Szczecinie.

Hasło koncertu:

Makrobrzmienia nawiązuje właśnie do muzycznej skali tego wydarzenia. – Propozycja natychmiast nam się spodobała, a wielkość tego przedsięwzięcia i tak liczna grupa, z którą mamy wystąpić, nie przerażała nas, ale od początku fascynowała – przyznał Adam Lepka z Mikromusic.

Każde spotkanie na scenie, każdy taki projekt sprawia, że poznajemy nowych ludzi, rozwijamy się muzycznie, tworzymy coś nowego. To na pewno będzie piękny koncert – dodał.

Projekt Wspólne Brzmienia to unikat w skali Polski. – Nie słyszałam, by jeszcze jakiś chór działający w tej chwili podejmował się tego typu projektów: współpracy z przedstawicielami pozornie odległych gatunków muzyki – mówiła Sylwia Fabiańczyk-Makuch, dyrygent Chóru AM.

Fakt, że koncerty Wspólnych Brzmień zawsze odbywają się w pełnych salach świadczy o tym, że ten projekt podoba się szczecinianom – dodał Grzegorz Kozłowski, wiceprezes zespołu.

O artystach:

W twórczości Mikromusic słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką.

Zespół z pewnością zawdzięcza swoją popularność chwytliwym, pełnym wrażliwości tekstom autorstwa utalentowanej, obdarzonej enigmatycznym głosem wokalistki Natalii Grosiak.

Utwory takie jak „Tak mi się nie chce” czy „Takiego chłopaka”przez długi czas utrzymywały się na Liście Przebojów Trójki, a Mikromusic był dwukrotnie nominowany do Fryderyków w kategorii „Album Roku Alternatywa”.

Ich ostatnia płyta „Tak mi się nie chce” została w pełni sfinansowana przez akcję crowdfundingową, co świadczy o rzeszy oddanych fanów jaką zjednał sobie zespół przez lata swojej działalności.

Smolik to kompozytor, multiinstrumentalista oraz jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w Polsce, który oprócz produkcji utworów i albumów dla innych wykonawców (takich jak np.: K. Nosowska, R. Gawliński, K. Krawczyk czy Maria Peszek), wydaje swoje własne autorskie / producenckie płyty.

Muzyka tego artysty to połączenie subtelnej elektroniki z bardzo przestrzennymi brzmieniami i oryginalnie zaaranżowanymi melodiami, które idealnie wpasują się w akustyczno-nostalgiczną, a zarazem grunge’ową twórczość Skubasa.

Wspólne Brzmienia już 24 września o 19:00 w Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza.

Weronika Bulicz Rzecznik Prasowy

Akademii Morskiej w Szczecinie

Exit mobile version