Świnoujście. Puchar po raz drugi

Flota ŚwinoujścieŚwinoujście. Puchar po raz drugi.

W najbliższą środę trzecia runda Pucharu Polski ZZPN. Niektóre jednak drużyny (w tym Flota) przystąpiły do rozgrywek od II rundy, a IV-ligowcy wciąż czekają na rozpoczęcie. Mecze obligatoryjnie wyznaczono na godzinę 17:00.

Przeciwnikiem Floty będzie Jantar Dziwnów, a ponieważ gra o klasę niżej – on będzie gospodarzem meczu. Był on naszym ligowym przeciwnikiem w sezonie 2015/16, a oba mecze wygrała wówczas Flota: 3-0 w Dziwnowie i 2-0 w Świnoujście.

Jak pamiętamy Flota awansowała wtedy do wyższej klasy, rok później obie awansowały wyżej i na razie tam pozostały; Flota w klasie okręgowej, Jantar w nowej klasie A.

Aktualnie Flota jest liderem klasy okręgowej, Jantar na 9. pozycji w klasie A. W niedzielę wystąpił w Międzyzdrojach, gdzie prowadził do przerwy 2-0, ale po bardzo słabej drugiej połowie przegrał 3-4 z Falą.

Dwie bramki strzelił Mateusz Ciesielski, jedną Piotr Przybysz. Oprócz tego wygrał 4-0 z Dębem w Dębicach i zanotował 3 remisy. Ma natomiast bardzo dobrą różnicę bramek 12-9 (dla przykładu mająca tyle samo punktów Fala ma bramki 8-17).

Obie drużyny do rozgrywek o Puchar Polski przystąpiły 05 września br., spotkały się z B-klasowymi przeciwnikami i nie miały kłopotów z przejściem pierwszej przeszkody. Flota jak pamiętamy wygrała w Cerkwicy z Bizonem 14-1, Jantar natomiast w Wysokiej Kamieńskiej ze Zniczem 4-1.

IV runda planowana jest na 01 grudnia, już z udziałem drużyn z III i IV ligi.

Przypominamy, że nie może być remisu. W razie braku rozstrzygnięcia nie będzie dogrywki, drużyny od razu przystąpią do wykonywania rzutów karnych.