Świnoujście. V Memoriał Tadeusza Kaczmarka przeszedł do historii

V Memoriał Tadeusza Kaczmarka przeszedł do historii

Biegi majowe dla dzieci i młodzieżyŚwinoujście. V Memoriał Tadeusza Kaczmarka przeszedł do historii. V Memoriał Tadeusza Kaczmarka na nowo otwartym stadionie wielofunkcyjnym na prawobrzeżu.

W sobotę, dnia 08 września 2018 r. odbył się V Memoriał Tadeusza Kaczmarka i jednocześnie otwarcie wielofunkcyjnego obiektu sportowego przy ulicy Biołoruskiej w Świnoujściu.

Uroczystego otwarcia  obiektu dokonał Prezydent Miasta Świnoujście, Pan Janusz Żmurkiewicz.

Na tym urokliwym stadionie, w tym dniu, odbyło się szereg towarzyszących imprez sportowych oraz piknik rodzinny zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz”.

Bieg rodzinny odbył się na dystansie 800 m. Wystartowało osiem rodzin w trzyosobowych zespołach.

VIII miejsce zdobyła rodzina Państwa Domańskich

Trzy pierwsze rodziny uhonorowane zostały okolicznościowymi pucharami, a każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal.

Równocześnie odbywał się mecz piłki nożnej świnoujskich amatorów piłki nożnej „Old boys”  lewobrzeże i prawobrzeże, zakończony wynikiem 5:2.

Skład drużyny lewobrzeża:

Wojciech Piechocki, Adam Zieliński, Leszek Lebiś, Robert Bar, Mirosław Pietrowski, Grzegorz Żołnieruk ( jedna bramka), Bartosz Fanfara ( jedna bramka), Adam Tatarczuk, Paweł Jakubowski ( trzy bramki), Jarosław Kwiatek i Dariusz Duszyński

Skład drużyny prawobrzeże:

Mariusz Zduńczyk, Michał Szczodry ( dwie bramki), Przemysław Grochowiak, Tomasz Karliński, Łukasz Pierzyna, Robert Burghardt, Krzysztof Domański, Robert Paczkowski, Jakub Czuba, Michał Kowal, Tomasz Chmielewski, Gerard Białek, Robert Rawdanowicz

W konkursie skoku w dal w kategorii szkół podstawowych

w roczniku 2008 i młodsi dziewczęta:

I miejsce zajęła Alicja Patryjas, II miejsce Daria Romanowska i III miejsce Joanna Wojciechowska

w roczniku 2008 i młodsi chłopcy:

I miejsce zajął Samuel Kruków, II miejsce Hubert Hałkowski i III miejsce Wiktor Lewandowski

w roczniku 2007 – 2004 dziewczęta:

I miejsce zajęła Agnieszka Demel,

w roczniku 2007 – 2004 chłopcy:

I miejsce zajął Błażej Kruków, II miejsce Kacper Konopa

Wystartowało 18 skoczków, którzy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami. Najmłodszym uczestnikiem konkursu skoku był Olaf Cierpiał ( trzy lata).

Na siłowni plenerowej odbył się konkurs „utrzymania się na drążku” zwyciężyła Agnieszka Demel.

Ostatnim akcentem zmagań sportowych był pokazowy mecz piłki siatkowej zawodników ze świnoujskiej amatorskiej Ligii Piłki Siatkowej.

Skład drużyn:

Drużyna A:

Jacek Caban, Jacek Maciejewski, Dariusz Więcek, Mariusz Mikraszewski, Marek Walc,

Drużyna B:

Piotr Prokop, Marcin Bońkowski, Marcin Ryś, Leszek Grabowski, Artur Bimel

Organizator imprezy – Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” przygotował szereg atrakcyjnych nagród rzeczowych, które zostały rozlosowane po zakończeniu zmagań sportowych wśród najmłodszych uczestników zawodów.