Świnoujście. Włączamy Puchar Polski

Flota ŚwinoujścieŚwinoujście. Włączamy Puchar Polski.

W najbliższą środę II runda Pucharu Polski. Od tego właśnie miejsca przystępują do nich drużyny klasy okręgowej. Na początek nasz zespół wyjedzie do Cerkwicy.

Tamtejszy Bizon to klub występujący – po zmianie ligowego nazewnictwa – w B klasie. Czyli gra na tym samym poziomie, co 2 lata temu, kiedy spotykał się z Flotą w lidze. Miał udaną końcówkę poprzedniego sezonu, co w konsekwencji uplasowało go na piątej pozycji.

Ten sezon zaczął od 2 porażek, ale z pretendentami do awansu, czyli najpierw 2-4 u siebie z Koroną Stuchowo, a przedwczoraj przegrał na Warszowie z Prawobrzeżem 2-12, choć pierwsze pół godziny nie zapowiadało tak wysokiej porażki.

Co prawda już w 2 minucie Damian Siwiec zdobył dla gospodarzy prowadzenie, ale 3 minuty później wyrównał Adrian Płotała i wynik 1-1 utrzymywał się do 32 minuty. W 30 za faul taktyczny czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Bizona Konrad Gałysa, a ponieważ goście przyjechali w 11, zastąpił go w bramce Patryk Strojek.

Skutkiem tego gospodarze w ciągu 9 minut strzelili 4 bramki i mecz się rozstrzygnął. Od 55 minuty Bizon grał w 9, ponieważ z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Łukasz Kaczyński, a nie było rezerwowych.

Flota spotkała się z Bizonem w A klasie i wygrywała wówczas bardzo wysoko (nie tylko zresztą z Bizonem). W Cerkwicy, jak pamiętamy, było 11-4, w rewanżu 9-1, a potem jeszcze towarzyski mecz w Cerkwicy zakończony kolejną wygraną Floty 13-3.

Oczywiście w środę również interesować będzie nas tylko wygrana. Trener Jerzy Rot zapowiada, że da pograć tym, co grali dotąd mniej, ale na pewno będą to zawodnicy z osiemnastek meczowych.

Mecz musi być rozstrzygnięty, nie będzie też dogrywki. Jeśli po 90 minutach będzie remis, zespoły od razu przystąpią do strzelania rzutów karnych. Spotkanie rozegrane zostanie w środę, 05 września, o godzinie 17:30, w Cerkwicy.

Drużyna, która wygra, spotka się 19 września o godzinie 17:00 ze zwycięzcą meczu Znicz Wysoka Kamieńska – Jantar Dziwnów.

Z Osadnikiem i Piastem o 16:00

Nie wypalił do końca pomysł rozgrywania wszystkich meczów o godzinie 18:00. W związku z kłopotami z oświetleniem najbliższe dwa, wrześniowe, mecze u siebie z Osadnikiem Myślibórz i Piastem Chociwel rozpoczną się o godzinie 16:00.

Co do pozostałych, będziemy bieżąco informować.