Świnoujście. Mierzynianka Mierzyn – Flota 1-3 (0-1)

Mierzynianka Mierzyn - Flota 0-1 (0-1)

Flota ŚwinoujścieŚwinoujście. Mierzynianka Mierzyn – Flota 1-3 (0-1). Pierwsze zwycięstwo i pierwsze bramki.

Flota: Oskar Bochen, Dawid Trafalski, Dariusz Kozłowski, Piotr Bursa, Marek Niewiada, Mariusz Helt, Grzegorz Skwara, Michał Nowak, Patryk Harkot, Damian Staniszewski, Damian Mosiądz.

Rezerwowi: Łukasz Gądek, Grzegorz Hnat, Piotr Tkaczonek, Maciej Rombalski, Maciej Nasiadko, Hubert Fabiszewski, Oskar Zięty.
Trenerzy: Jerzy Rot.

Mierzynianka: Jakub Furman, Karol Kaczorowski, Rafał Włodarski, Tomasz Kowalski, Tomasz Burnejko, Marcin Kutyło, Michał Jęśko, Tomasz Tchórzewski, Łukasz Grat, Aleksander Gliński, Tomasz Jęśko.

Rezerwowi: Sławomir Czekała, Szymon Kolasa, Emil Małkiewicz, Patryk Pitura, Michał Pajkowski, Bartłomiej Nowak,

Sędziowie: Karol Arys, Karol Paszkowski, Piotr Dykiert.

Widzów: 70.

Pierwsza połowa to przewaga Floty, zarówno optyczna, jak również techniczna i taktyczna, widać było większą dojrzałość niebiesko-białych.

Mimo to pierwszą okazję mieli w 10 minucie gospodarze, na szczęście strzał Kutyły był w środek bramki i nie sprawił Bochenowi kłopotu.

W 26 minucie sędzia podyktował rzut karny za faul Kutyły na Staniszewskim zamieniony na bramkę przez Nowaka. Flota w tym czasie oddała dwa groźne strzały z rzutów wolnych, ale Skwara uderzył za wysoko, a strzał Staniszewskiego obronił Furman.

W 37 minucie spadł ulewny deszcz i trwał do końca przerwy, zamieniając boisko w bajoro.

W 72 minucie gospodarze niespodziewanie wyrównali. Kowalski urwał się obrońcom Floty, pociągnął do środka i Gliński strzałem do pustej bramki wyrównał.

Na szczęście już 2 minuty później Mosiądz na prawym skrzydle dośrodkował dokładnie do Staniszewskiego, który strzałem głową z bliska odzyskał prowadzenie.

Powiększył je w 84 Skwara, który odebrawszy podanie w środku pola od Bursy, wszedł między dwóch obrońców i znalazłszy się sam na sam z Furmanem ustalił wynik meczu.