Matematyka dla maturzystów oraz rekrutacja w Akademii Morskiej w Szczecinie.
podobnie, jak w latach poprzednich, po ogłoszeniu wyników tegorocznych matur podjęliśmy decyzję o organizacji bezpłatnego kursu przygotowawczego do poprawkowego egzaminu maturalnego z matematyki – tegoroczny „poprawkowy” Pitagoras w Akademii Morskiej w Szczecinie odbędzie się między 6 a 17 sierpnia w godz. 10:00-12:30 w sali nr 19 w gmachu AM przy Wałach Chrobrego.
Kurs obejmie pełny zakres materiału wymaganego na egzaminie maturalnym na poziomie podstawowym. Zajęcia poprowadzi prof. Lech Kasyk, kierownik Zakładu Matematyki na Wydziale Nawigacyjnym. Bezpłatne korepetycje polecamy wszystkim chętnym – na zajęcia nie obowiązują zapisy.
Przypominam jednocześnie, że do 10 lipca czekamy na kandydatów na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie. Na trzech wydziałach czeka 11 kierunków studiów:
OFERTA KIERUNKÓW – studia stacjonarne (REKRUTACJA DO 10 LIPCA):
Wydział Nawigacyjny
- Geodezja i Kartografia
- Informatyka
- Nawigacja (w języku polskim oraz angielskim, studia I i II stopnia)
- Oceanotechnika
- Transport
- Geoinformatyka (studia II stopnia)
Wydział Mechaniczny
- Mechanika i budowa maszyn (studia I i II stopnia)
- Mechatronika
Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu
- Logistyka
- Transport (studia I i II stopnia)
- Zarządzanie i inżynieria produkcji (studia I i II stopnia)
Pełna oferta kierunków – stacjonarnych i niestacjonarnych znajduje się na stronie: www.rekrutacja.am.szczecin.pl.
Rekrutacja na studia – Akademia Morska w Szczecinie www.rekrutacja.am.szczecin.pl
Kariera i zarobki. Absolwenci mają jasno określoną i pewną drogę do awansu zawodowego. Pierwsza praca po studiach to zarobki w wysokości ponad 1000 euro
NOWOŚCI
Na Wydziale Nawigacyjnym uruchamiamy kierunki: Oceanotechnika – studia inżynierskie, Geoinformatyka – studia drugiego stopnia, a także na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu – Zarządzanie – studia inżynierskie, niestacjonarne.
Oceanotechnika to kierunek, który jest odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się obecnie rynku branży morskiej.
Rozwijający się przemysł w sektorze stoczniowym w regionie, a także rozwój technologii w zakresie projektowania i budowy statków oraz jachtów – wszystkie te zagadnienia sprawiają, że rynek będzie potrzebował specjalistycznie wykształconych kadr.
Studenci Oceanotechniki do wyboru mają dwie specjalności – projektowanie i budowa okrętów oraz projektowanie i budowa jachtów.
Geoinformatyka na studiach magisterskich to kierunek łączący zakres wiedzy z geodezji i kartografii, informatyki oraz innych powiązanych dziedzin nauki, pozwalających na elastyczność w dokonywaniu wyboru drogi kariery zawodowej.
Absolwenci kierunku to przyszła kadra firm i instytucji geodezyjnych, w szczególności stosujących nowoczesne technologie i wdrażających innowacyjne systemy pomiarowe.
Warto wspomnieć, że ciekawą propozycją zarówno dla cudzoziemców, jak i Polaków chcących studiować po angielsku – jest kierunek Nawigacja prowadzony w całości w języku angielskim.
W razie pytań jestem do dyspozycji,
Weronika Bulicz
Rzecznik Prasowy Akademii Morskiej w Szczecinie