Site icon Tu Świnoujście

Jak co roku, na chętnych kandydatów na studia w Akademii Morskiej czekają miejsca

Akademia Morska Szczecin

Akademia Morska SzczecinJak co roku, na chętnych kandydatów na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie czekają miejsca na trzech wydziałach na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.

Tym razem zapraszamy na trzy nowe kierunki. Rekrutacja na studia stacjonarne trwa do 10 lipca. Ogłoszenie wyników rekrutacji 13 lipca 2018 r.

OFERTA KIERUNKÓW – studia stacjonarne (REKRUTACJA DO 10 LIPCA):

Wydział Nawigacyjny

Wydział Mechaniczny

Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu

Pełna oferta kierunków – stacjonarnych i niestacjonarnych znajduje się na stronie: www.rekrutacja.am.szczecin.pl.

NOWOŚCI

Na Wydziale Nawigacyjnym uruchamiamy kierunki: Oceanotechnika – studia inżynierskie, Geoinformatyka – studia drugiego stopnia, a także na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu – Zarządzanie – studia inżynierskie, niestacjonarne.

Oceanotechnika to kierunek, który jest odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się obecnie rynku branży morskiej.

Rozwijający się przemysł w sektorze stoczniowym w regionie, a także rozwój technologii w zakresie projektowania i budowy statków oraz jachtów – wszystkie te zagadnienia sprawiają, że rynek będzie potrzebował specjalistycznie wykształconych kadr.

Studenci Oceanotechniki do wyboru mają dwie specjalności – projektowanie i budowa okrętów oraz projektowanie i budowa jachtów.

Geoinformatyka na studiach magisterskich to kierunek łączący zakres wiedzy z geodezji i kartografii, informatyki oraz innych powiązanych dziedzin nauki, pozwalających na elastyczność w dokonywaniu wyboru drogi kariery zawodowej.

Absolwenci kierunku to przyszła kadra firm i instytucji geodezyjnych, w szczególności stosujących nowoczesne technologie i wdrażających innowacyjne systemy pomiarowe.

Zarządzanie w Akademii Morskiej w Szczecinie to kierunek przygotowujący do pełnienia funkcji kierowniczych – w różnych typach firm, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstw sektora gospodarki morskiej oraz ściśle z nim związanych, a także sektora TSL (transport-spedycja-logistyka).

Absolwent zyska umiejętności zarządzania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, a także niezbędne w dzisiejszej rzeczywistości umiejętności interpersonalne.

Dużym plusem Zarządzania na WIET jest ścisłe powiązanie wydziału z otoczeniem biznesowym – branżą morską i transportową. Rekrutacja na studia niestacjonarne na WIET trwa do 26 września.

Weronika Bulicz Rzecznik Prasowy

Exit mobile version