Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie zakończone

Akademia Morska SzczecinAkademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie zakończone.

W dniach 5 – 8 czerwca w Wilkasach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie.

Akademia Morska w Szczecinie wypadła następująco:

Miejsca11 m-ce na 71 ekip zajęła załoga Patryk Urba, Jan Olkiewicz, Filip Woźniak, klasyfikacja sterników w uczelniach społeczno-przyrodniczych 4 m-ce na 11.

29 m-ce na 71 ekip zajęła załoga Tymoteusz Zaleski, Adrian Korneluk, Łukasz Kisielewicz, klasyfikacja sterników w uczelniach społeczno-przyrodniczych 8 m-ce na 11.

Drużynowo AM zajęła miejsce 9 w klasyfikacji generalnej na 35 startujących i 3 m-ce w klasyfikacji Uczelni Społeczno -Przyrodniczych. Gratulujemy brązowego medalu !

Tyle w teorii.. a jak było w praktyce? No cóż.. rozegrano tylko 4 z 9 zaplanowanych biegów finałowych. Samo to świadczy, że znów organizatorzy byli zmuszeni walczyć ze zmieniającym się na Mazurach wiatrem.

Sprzęt nie zawiódł, my też wykonaliśmy swoją pracę bez większych błędów (załoga Patryka wygrała 1 z 4 finałowych biegów, Tymoteusz flota złota w debiucie). Czego zatem zabrakło? No tego czegoś co do szczęścia brakuje około 95% sportowcomAkademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie zakończoneMorska po raz kolejny stabilnie i w czubie. Już w sobotę 16 czerwca widzimy się na Wałach Chrobrego i będziecie mogli zobaczyć nas na żywo w akcji.

Nasze Panie także nie próżnują, drugi weekend czerwca, także tradycyjnie mieliśmy Damskie Regaty o Bukiet Jeziora Dąbie tutaj bez niespodzianki – tytuł obroniony.

Naszą Uczelnie reprezentowały Ania Rzęsikowska na sterze, Karolina Jermak i Małgorzata Popławska. Dziewczyny, dobra robota