Świnoujście – wybrzeżowy pojedynek

logo Flota małyŚwinoujście – wybrzeżowy pojedynek.

W nadchodzącą sobotę dojdzie w Świnoujście do pojedynku dwóch klubów z miejscowości z dostępem do morza.

Przeciwnikiem Floty będzie bowiem drużyna Wybrzeża Rewalskiego Rewal.

Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00 na stadionie przy ul. Matejki 22, bilety w cenie 5 zł, bez ulg.

Wybrzeże Rewalskie wiosną gra cyklicznie. Pierwsze dwa mecze, z Błękitnymi II i Odrą wygrało, następne dwa – z Iskrą i Piastem – przegrało, by wygrać kolejne dwa z Arkonią i Wichrem. Teraz więc niby kolej na następne dwie porażki, ale przestrzegałbym przed budowaniem optymizmu na tej właśnie statystyce.

Jak widać oba zespoły grały na wiosnę po 4 analogiczne mecze (wyjazdy do Iskry i Arkonii, oraz u siebie z Piastem i Wichrem) i uzyskały porównywalne wyniki. Co prawda w Golczewie Wybrzeże przegrało 1-2, ale za to wygrało 2-0 w Lesie Arkońskim.

Piast okazał się za silny dla obojga a Wicher za słaby. Do tego dochodzą jeszcze cenne wygrane rywali z Rewala z rezerwami Błękitnych i z Odrą (z tymi przeciwnikami jak pamiętamy Flota jesienią przegrała).

Nie będzie łatwo. Wystarczy zresztą przypomnieć jesienny mecz Wybrzeża Rewalskiego z Flotą w Niechorzu. Wtedy Wybrzeże uzyskiwało znacznie gorsze wyniki, po 27 minutach przegrywało nawet 0-4, ale 6 minut później było już tylko 3-4.

Ostatecznie Flota wygrała 6-4 (bramki Radosław Misztal – 2, Kornel Pflantz, Przemysław Rygielski, Dawid Trafalski i Dariusz Kozłowski dla Floty oraz Rafał Andruszko, Maciej Rogowski, Grzegorz Balkowski i Kamil Fryszka dla Wybrzeża).

Oczywiście faworytem sobotniego spotkania i tak pozostaje Flota, ale nie spodziewajmy się spacerku.
Interesuje nas walka o drugie miejsce, dające awans do IV ligi.

Szansa jest realna, dlatego dobrze będzie przyjść i podeprzeć drużynę psychicznie. Serdecznie zapraszamy.