Świnoujście. Mistrzostwa Polski w kickboxingu

Mistrzostwa Polski w kickboxingu

Mistrzostwa Polski w kickboxinguŚwinoujście. Mistrzostwa Polski w kickboxingu.

W dniach 09-11 marca w Kartuzach stolicy Kaszub odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule kick light.

W zawodach prawo startu mieli zawodnicy z dwóch kategorii wiekowych : seniorzy i juniorzy. ULKSW Pomorze Świnoujście reprezentowało 8 zawodników:

7 juniorów i jeden senior – Mateusz Niżejewski. Nasz Mistrz Świata potwierdził swoje umiejętności tym razem w wyższej kategorii wagowej – do 69 kg, zdobywając po raz kolejny tytuł Mistrza Polski. Jednak nie było to łatwe.

Wygrał 4 walki, z czego dwie przed czasem, a zacięty finał stoczył z młodym utalentowanym zawodnikiem gospodarzy.

Dużo pozytywnych emocji dostarczyły nam nasze juniorki:

Cecylia Somska i Victoria Trzybińska, które stoczyły po trzy pojedynki i ostatecznie wywalczyły tytuły Wicemistrzyń Polski. Brązowy medal w kat do 89 kg zdobył junior Dominik Ciach.

Bez medali wrócili: Aleksander Droździel, , Gabriela Zienko, Basia Sosin i Nikodem Sura, który walkę o medal przegrał minimalnie w ostatnich sekundach.

Startowała rekordowa liczba zawodników 334 z 71 klubów z całej Polski, a ULKSW Pomorze Świnoujście zostało sklasyfikowane na 4 miejscu.

W załączniku  trochę informacji o naszym Mistrzu Świata w kickboxingu – Matuszu Niżejewskim:

https://www.facebook.com/pzkic kboxing/photos/a.2048933128583 82.60290.204064016274645/19686 91739811855/?type=3&theater

https://www.facebook.com/pzkic kboxing/videos/196255479042555 0/?hc_ref=ARSCgHTG- NyAvlJTpmEUlJzRS_x_bp7hDLm5dGx YPgiicn_gi40MxwuM0RgFKIVJgPQ& fref=nf