Site icon Tu Świnoujście

Halowy Turniej Tenisa Ziemnego

OSiR Wyspiarz

Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" informuje, że uruchamia Sekcję Sportową Tenisa Stołowego. Trenerem Sekcji jest p. Mirosław Weremiuk - Instruktor Sportu tenis stołowy. Zapisy do Sekcji pod numerami telefonów: - Mirosław Weremiuk 608 473 659 - Mirosław Matusz 537 500 889 Treningi odbywać się będą w czwartki i soboty. Pierwsze zajęcia już 11 marca (sobota) o godz. 17.00 na Hali Sportowej OSiR, ul. Piłsudskiego 9. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież!!! pzdr. Joanna Agatowska/gł.specjalista ds. turystyki i rekreacjiHalowy Turniej Tenisa Ziemnego z okazji Święta Niepodległości o Puchar Prezydenta Miasta.

W miniony weekend, w hali tenisowej OSiR „Wyspiarz” rozegrany został turniej zorganizowany przez Ośrodek z okazji 99 rocznicy  Odzyskania Niepodległości – o Puchar Prezydenta Miasta.

W zawodach wzięło udział 18 singlistów i 14 par deblowych, w tym czołowi nasi zawodnicy (zabrakło tylko Piotra Kerysa) oraz goście ze Szczecina i Niemiec.

W  turnieju głównym, grze pojedynczej mężczyzn w kat. OPEN zwyciężył Tomasz Giętkowski ze Szczecina, który w finale pokonał „naszego” zawodnika Grzegorza Sobczyka 6 : 4 / 6 : 4.

Ciekawsze wyniki gry singlowej;

1/8 finału: Wiśniewski Andrzej (Szczecin) – Grygiel Błażej (12 lat) 1 : 6 / 1 : 6 // Schneider Markus – Migas Jakub 6 : 3 / 6 : 2  // Buttner  David – Sidorowicz Jacek  6 : 4 / 6 : 4

1/4 finału;  Grzegorz Sobczyk – Edward Wójcicki  6 : 3 / 7 : 5 // Aleksander Wróbel – Krzysztof Migas 6 : 4 / 6 : 0  // Marek Zaniewski – Markus Schneider  6 : 2 / 6 : 2  //  Tomasz Giętkowski – David  Buttner  7 : 5 / 6 : 1

1/2 finału; G. Sobczyk – M. Zaniewski  7 : 5  / 2 : 6 / 10 : 8 ( „tie break” III seta Grzegorz wygrał za 3 meczbolem !!!) /  A. Wróbel – T. Giętkowski  5 : 7  / 2 : 6

Finał;  Tomasz Giętkowski  – Grzegorz Sobczyk  6 : 4 / 6 : 4  .

Udany rewanż czołowego tenisisty amatora ze Szczecina, za ubiegłoroczny półfinał wygrany przez Grzegorza. Pucharu nie obronił Aleksander Wróbel który w półfinale uległ późniejszemu zwycięzcy.

Na niezłym poziomie stał również turniej deblowy w kat. 80+ (suma lat obu zawodników). W finale, 51-letni Marek Zaniewski i 40-latek Tomasz Giętkowski (obaj ze Szczecina) pokonali duet Mariusz Gliwicki / David Buttner   6 : 4 / 6 : 3.

W półfinałch,  Zaniewski / Giętkowski  wygrali z parą Krzysztof Migas / Olek Wróbel  6 : 2 / 6 : 4  a  Gliwicki / Buttner  pokonali duet: Markus Schneider / Edward Wójcicki  4 : 6 / 6 : 0 /  10 : 4 .

W meczu decydującym o I miejscu w turnieju MIKSTÓW; Katarzyna  Mikulska / Mariusz Gliwicki   pokonali  Martę i Edwarda Wójcickich    7 : 5  /  6 : 1.  Trzecie miejsce zajęło małżeństwo Katarzyna i Roman Górscy.

Na zakończenie turnieju, najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk: Prezydenta Miasta Pana Janusza Żmurkiewicza – pamiątkowe puchary a  Dyrektora OSiR „Wyspiarz”  Pani Anny Kryszan – nagrody rzeczowe.

Dodatkowo wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostały także 4 karnety z wejściówkami na korty tenisowe ufundowane przez Ośrodek.

Źródło: OSiR Wyspiarz