Site icon Tu Świnoujście

Po kontroli policjanci i celnicy zarekwirowali „jednorękich bandytów”

Policja

Komenda Miejska Policji w ŚwinoujściuPo kontroli policjanci i celnicy zarekwirowali „jednorękich bandytów”.

Wspólne działania policjantów z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do zamknięcia w Świnoujściu kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych.

Podczas kontroli zabezpieczono cztery automaty z zainstalowanymi grami o charakterze losowym.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu uzyskali informację, że w jednym z lokali na terenie miasta mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wkroczyli do akcji wczoraj w godzinach wieczornych.W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych, kontrolujący zabezpieczyli cztery urządzenia zwane potocznie „jednorękimi bandytami”, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Ponadto przy jednej z maszyn zastano osobę prowadzącą aktywną grę, która podczas rozmowy przyznała, że jest uzależniona od hazardu.

Maszyny zostały zarekwirowane, a przebywające w lokalu osoby przesłuchane. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami automaty do gier mogą stać tylko w kasynach, które posiadają specjalne koncesje, a tym samym podmioty prywatne nie mają możliwości urządzania gier na automatach poza kasynami gier.

Kary za prowadzenie tego typu działalności bez wymaganej koncesji wzrosły z 12 do 100 tys. zł od każdego automatu, dodatkowo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialność ponoszą zarówno właściciele lokalu, jak i najemcy, prowadzący w nich nielegalne gry na automatach.

Restrykcyjne przepisy hazardowe, które weszły w życie 1 kwietnia 2017 roku, ograniczające możliwość organizowania gier na automatach, służą ochronie społeczeństwa przed negatywnymi skutkami hazardu.

Trzeba pamiętać, że nielegalny hazard to często sposób na „pranie brudnych pieniędzy” i legalizację dochodów, które mogą mieć związek z działalnością grup przestępczych, zajmujących się handlem narkotykami, przemytem czy przestępstwami podatkowymi.

To kolejna w ciągu ostatnich tygodni wspólna akcja policjantów i funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego. Podczas wcześniejszych kontroli zabezpieczono pięć nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Pomimo grożących bardzo surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby, które trudnią się takim procederem. Policjanci i celnicy nadal będą bezwzględni w ujawnianiu i zwalczaniu tego rodzaju przestępstw.

asp. sztab. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Exit mobile version