Zmiany w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa – udogodnienia dla zgłaszających.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom internautów Policja poszerzyła funkcjonalność działającej od ubiegłego roku Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu rozwiązaniu przez Internet można, w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób, zgłaszać policjantom wszelkie problemy. Pojawiły się możliwości dodawania zdjęć i komentarzy oraz potwierdzania już zgłoszonych zagrożeń.
Od blisko roku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB), policjanci na Warmii i Mazurach otrzymali ponad 12 500 zgłoszeń, z których blisko 30% zostało potwierdzonych. Dotyczyły one głównie spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (ponad 25%), przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców aut (ponad 21%) i niewłaściwego parkowania (22%). Najwyższą liczbę potwierdzonych zgłoszeń (ponad 50% z prawie 1000 zgłoszeń) zaliczyła kategoria dotycząca niewłaściwej infrastruktury drogowej.
Taka modyfikacja to efekt analizy pierwszych miesięcy działania KMZB, gdy okazało się, że choć wiele zgłoszeń powtarza się, zgodnie z procedurą każde należy potraktować odrębnie i na nowo weryfikować.
Policjanci zapewniają, że wszystkie zgłoszone za pośrednictwem KMZB zagrożenia są rzetelnie sprawdzane – w zależności od charakteru zgłoszenia zajmują się tym patrole, dzielnicowi, czy drogówka, ale także wywiadowcy czy policjanci z pionu kryminalnego.
Krajowa mapa zagrożeń: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
Źródło: Komenda Miejska Policji w Świnoujściu