Sukces młodych zawodniczek MKL „Maraton”

Sukces młodych zawodniczek MKL „Maraton”.

Rewelacyjne rozpoczęcie sezonu dla zawodniczek MKL Maraton, podopiecznych trenera Jerzego Łapińskiego. Wszystkie startujące we wczorajszych Mistrzostwach Województwa UKS i MKS w Złocieńcu, zdobyły medale!
Pierwszym kategorii U18 był brązowy medal Kamili Cudnik na dystansie 300 m, który pokonała w czasie 48,04 s.

Dobrą passę kontynuowała Jagoda Deluga, która zdobyła złoto w pchnięciu kulą (3 kg), również w kategorii U18. Jagoda uzyskała świetny wynik 11,97 m, tym samym poprawiając swój rekord życiowy o ponad 1 m.

Kolejną rewelacją był brązowy medal Amelii Grygiel na dystansie 100 m w kategorii U16! Czas Amelki w eliminacjach wynosił 13,26 s, a w finale poprawiła ten wynik na 13,24 s, który jest jej nowym rekordem życiowym.
Ostatni medal tych zawodów dołożyła jeszcze Joanna Zając w biegu na 1000 m. Wynikiem 3.22,60 min zdobyła srebrny medal w kategorii U18.

Warto również podkreślić, że to był dopiero pierwszy start naszych zawodniczek w tym sezonie. A za tydzień kolejne starty w mityngu w Białogardzie!