Spotkanie marszałka województwa ze sportowcami

Spotkanie marszałka województwa

Spotkanie marszałka województwa Olgierda Geblewicza, wicemarszałka Jarosława Rzepy oraz członka Zarządu Województwa Ryszarda Mićki ze sportowcami odbyło się w Szczecinie w środę, 15 marca 2017 roku.

W trakcie uroczystości uhonorowane zostały aż 53 osoby. Wyróżnienia otrzymali medaliści Igrzysk Paraolimpijskich czy mistrzostw świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych w dyscyplinach olimpijskich. Byli to reprezentanci m.in.: lekkoatletyki, strzelectwa sportowego, wioślarstwa, kajakarstwa, kolarstwa, zapasów, boksu, pływania , żeglarstwa, taekwondo oraz kickboxingu.

Świnoujski sport był reprezentowany przez ULKSW Pomorze w osobie  wiceprezesa p.Sergiusza Djabkina, który odebrał z rąk marszałka puchar za zajęcie 5 miejsca w województwie zachodniopomorskim wśród klubów reprezentujących wszystkie dyscypliny sportowe. Do tak wysokiego miejsca przyczynili się zarówno zawodnicy taekwondo olimpijskiego jak i kickbokserzy.

W dniu 1 kwietnia 2017 00:51 użytkownik Sławomir Błażejczyk tkdpomorze@gmail.com napisał: Kickboxing !!! Sześć medali zdobyli zawodnicy Pomorza Świnoujście na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu 24-26 marca 2017 w stolicy Kaszub – Kartuzach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w kategoriach junior i senior. Nasze miasto reprezentowało 8 zawodników. W kategorii seniorów w wadze ciężkiej wystartował Patryk Rosiak, który zdobył brązowy medal, a w wadze do 63 kg Mateusz Niżejewski, który potwierdził swoją dominację i zdobył tytuł Mistrz Polski. Mateusz studiuje w Szczecinie  i do tych zawodów przygotowywał się pod okiem trenera Artura Cholewy z klubu Alkon Szczecin, któremu dziękujemy za tak znakomite przygotowanie naszego zawodnika.

W kategorii juniorów rewelacyjnie spisał się Sebastian Markiewicz, który szybko zakończył walkę finałową zdobywając tytuł Mistrza Polski w kategorii +94 kg. Brązowe medale zdobyli Bernard Markiewicz, Cecylia Somska i Wiktoria Napieralska. Poza podium znalazły się Patrycja Pietrzakowska i Gabriela Zienko.